Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravím všechny zúčastněné, ale i ty, kteří se nezúčastnili hor s týmem FC Příčovy ve Velké Úpě!

Bohužel hory už jsou za námi... jak jsme si to tedy užívali?

Nakonec nás jelo 15 odvážlivců - David, Standa, Terka D., Markét, Máťa, Káťa, Terka Bulharka :), Bratr, Hobit, Ivet a její masér Jirka (pozn. red. bohužel ani jednou nebyli na horách využity jeho služby :) ), Ondra, Renny, Gudrun a nakonec nás překvapila Olča, která na poslední chvíli napsala sms: "nu, tak tedy jedu :)", za což jsme byli samozřejmě velice rádi.

Před odjezdem na hory však předcházela vášnivá debata o způsobu dopravy. Nakonec jsme zvolili vlak, protože je v něm sranda :) Ze Sedlčan jsme odjížděli v 6:30 busem a v 8:11 nám jel z Hlaváku vlak do Trutnova. Času nebylo však nazbyt, proto jsme zvolili rychlejší variantu a to vystoupit na Masarykově nádraží a odtud si to sprintem štrádovat na Hlavák. Jelo se na soustředění, tak se záhul na fyzičku dal čekat, ale řeknu Vám sprintovat s krosnou na zádech, v rukou boty a snowbord - myslela jsem, že je to můj poslední sprint, jestli se to tak dá vůbec nazvat :) Standa a jeho banda se k nám připojili až v Praze, čekala jsem, že Standa se pokusí zadržet vlak tím, že si lehne na koleje, bohužel ale tahle varianta nebyla vyzkoušena :) Všechna snaha  stihnout vlak byla zbytečná. Vlak nám ujel, přišli jsme o pouhopouhé 4 minuty dýl. Jelikož jsme nechtěli 2 hodiny tvrdnout na Hlaváku s homelessákama, zvolili jsme další variantu a to jet vlakem přes Pardubice. A udělali jsme dobře, protože nás doprovázeli piráti, kteří měli s sebou v batohu zázračný povzbuzující nápoj (rumová limonáda :) ) Mrkněte, jak Bratrovi zachutnala a jak sosal :)

Obrazek

Obrazek

Myslím, že se hory velice vyvedli, že jsme se pořádně nasmáli a jak to má na správném soustředění být, tak i fyzicky nadřeli do toho příšerného kopce, na kterém se nacházela naše chata. David nás sice předem varoval na ten kopec, ale na tenhle ďábelský krpál se nedá připravit :) Nu podívejte se sami, co ten krpál je zač a jak jsme se s ním prali...

Obrazek

Hned po příjezdu do chaty se kluci vrhli na technické věci, jako zapnutí vody a my dámy jsme se pustily do zcivilizování kuchyně, což nebyl vůbec jednoduchý úkol a pak jsme začly vařit večeři. Nejmladší Terka nám ukázala, že nejen na hřišti je suprová :) Koukněte na ni, jak jí to šlo. Dokonce to bylo i k jídlu :)

Obrazek

První večer jsme se všichni sešli ve společenské místnosti a hráli jsme různé společné hry - bums, aktivity, plácání rukou do stolu, či jak se ta hra jmenuje :) Samozřejmě v každé hře šlo o něco. Většinou tedy nejčastějším trestem byl lok alkoholického nápoje. Ondra předvedl své barmanské umění a vytvořil domácí medovinu (slivovice +med) - jediná medovina, která má 40% alkoholu :)

Obrazek

Zřejmě tato medovina nejvíce zachutnala Hobitovi, který u bums ne jednou, ani dvakrá, ani třikrát, no prostě nespočetněkrát musel dno lahve této medoviny zdvihnout vzhůru :) V aktivitách se dostali do finále Dejv, Standa a Ivet. Ivet však ukázala, že nejen na hřišti má přehled o všem, ale i  aktivitách s přehledem vyhrála.

Obrazek

Druhý den nás naštěstí probudilo mnohem lepší počasí, svítilo nám sluníčko. Proto jsme se rozhodli vydat na pěší tůru a to na Sněžku.

Obrazek

Ušli jsme cca asi 8km do Pece pod Sněžkou, kde se nachází lanovka, která vede na Sněžku. Měli jsme ale smůlu, počasí se neumoudřilo a na Sněžce byla mlha, proto lanovka jela pouze na Růžovou horu. Nám to bylo ale jedno, prostě ten den jsme chtěli pokořit nějakou horu a právě tenhle den to byla Růžová :) Během cesty jsme se občerstvovali - do čaje jsme si přidávali zázračný nápoj typický pro Moravu :) Hobit se na to nějak mračil - asi si vzpomněl na včerejší loky medoviny :)

Obrazek

Pak jsme zašli na pozdní oběd do hospůdky "Růžohorky", kde si většina z nás dala specialitku: borůvkové knedlíky.

Obrazek

Obrazek

Maťa se s nima pral do posledních sil, byl to napínavý boj, nakonec je ale zdlábnul, až když většina z nás platila :) Cesta zpátky byla hooodně zajímavá. Vrátili jsme se totiž až za tmy. Přestože jsme měli s sebou zkušené průvodce Bratra a Hobita, tak jsme v krkonošských lesích bloudili a nejednou jsme každý na namrzlích vrcholcích spadnul. Ondra málem zahučel v potoce, ale naštěstí to zabrzdil :) Všichni jsme si oddychli, když jsme uviděli naši chatu !!!

Bohužel tohoto celodeního výletu se nezúčastnil Dejv kvůli angině, která ho zkolila téměř na celý pobyt hor. Přes den Dejv většinou polehával, ale když přišla jeho 3 hodina ranní, tak oživnul a začal vymýšlet kanady :)

Obrazek

Po příchodu z výletu jsme hned šli za Dejvem kouknout se, jak se mu daří. Dejv konečně pochopil přísloví: "V nouzi poznáš přítele!" Mrkněte, jak jsme moooc chtěli vyhnat nevítanou anginu z naší chaty (v ruce drží Standa slivovicovou meducínu ) :)

Obrazek

Hned po skouknutí Dejvova stavu jsme se vrhli na večeři a po zdlábnutí večeře jsme hráli opět hry.

Obrazek

Třetí den jsme hned ráno vyrazili na sjezdovku. Sníh nebyl úplně ideální na lyžování, ale nejsme přeci žádné fajnovky, tak jsme chtěli oprášit lyže a snowbordy a vyjeli jsme. Stačilo pár jízd a jezdili jsme sjezdovku ze shora dolů jako o závod. Zajímavější byla cesta lanovkou na kopec nahoru. Terka D. zkosila z kotvy Ondru s Máťou a Renny se svezla po břiše :) jezdit s kotvou pod zadkem umí jezdit každý amatér, ale bylo potřeba to trošku oživit :)

Obrazek

Obrazek

Po celodením lyžování jsme měli zamluvené plátno na místním bowlingu. Trenéři si totiž pro nás připravili překvápko - jednalo se o parodii na studio sport, kde reportér Medrú s bývalým trenérem Vinnym a současným Custodem Ségrou Bratrem :) rozebírali zápas FC Příčovy vs. Sokol Louňovice pod Blaníkem, který jsme odehrály 21.10.2007 (pozn. red. Vyhrály jsme 2:1). Bylo to velmi zajímavé se na sebe koukat. Olča měla raději zakryté oči, naopak Terka dostávala záchvaty smíchu při některých zákrocích. Zřejmě to byl zajímavý zápas, protože Markét při něm dokonce usnula :) Po skouknutí studia sport se Káťa s Terkou vrhly na místní automaty - daly si závody  v motorkách a autech. Hádejte, kdo vyhrál ? - Káťa přeci, dyť Terka řídí akorát traktor :) Standa a jeho banda si zahráli kulečník. Pak jsme zašli na boxovací pytel, kde nám Dáda ukázal svou smrtelnou ránu :) samozřejmě to bylo myšleno ironicky :)

Obrazek

Poté jsme se z bowlingu přesunuli do restaurace a nacpali jsme si pupky :) Cesta do chaty byla opět zajímavá, vraceli jsme se zase za tmy, tentokrát jsme ale přišli klasicky zesdola,  takže chatu jsme bezpečně našli.

Večer jsme opět hráli hry. Někdo hrál pinčes, většinou v něm ale vyhrávala Olča, která všechny rozdrtila :) Je to prostě talent nejen na fotbal :) Pak jsme hráli "jaký, kdo, s kým, jak, proč", kde vznikali velmi zajímavé věci :) Hráli jsme i hru "bang", kde jeden hráč je šerif a jeho úkolem je postřílet ostatní bandity. Gudrun zřejmě tu hru brala velmi vážně, protože se jí v noci zdálo, jak po ní někdo střílí :) Standa a jeho banda si zahráli hru "Velkej mejdan", která velmi bavila Máťu :)

Obrazek

Čtvrtý den už byl bohužel poslední. Olča, Renny a Káťa využili posledního dne a alespoň na dopoledne vyrazili na sjezdovku. Renny díky Kátě se naučila pár vychytávek na snowbordu, být tam ještě celý týden, tak tam začnou jezdit na U rampě a házet salta :) Ostatní zůstali v chatě a připravili oběd. Hlavním kuchařem byl Standa s Terkou a musím uznat, že to bylo vynikající. Ve 13:45 jsme sbalili všechny své saky paky a bylo na čase udělat chatě pá pá :)

Obrazek

Po 5 hodinách v autobuse jsme dorazili do Sedlčan a každý jsme vyrazil do svých domovů.

Aby jsme dokázali, že to bylo skutečně SOUSTŘEDĚNÍ jak má být - zde je důkaz místo slibů :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naštěstí jsme se všichni vrátili z hor bez úrazu a naladěni dobrou náladou. Myslím, že se sešla parta super lidí a užili jsme si hory, jak se patří. Doufám, že to brzy zopakujem, třeba na letním soustředění v Chorvatsku :) Děkuju všem za supr výlet!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hory

(steny,tery,maky, 7. 2. 2008 15:02)

bylo to skvele... :)

Úpění v Úpě

(segry bratr, 3. 2. 2008 19:34)

bylo fajnový, děkuju ibalginovi, že vybral takovou pěknou lokalitku ( bez toho kopce by to nebylo vůbec ono) a děkuju všem, že sami sebe na tuhle akci poslali, páč bez vás by to taky nebylo ono:-)

fotky

(Maťa, 1. 2. 2008 12:54)

čau bando, tak fotky jsou na netu, najdete je tady:
http://splasklevzpominky.rajce.idnes.cz/Hory_s_FCP/
jináč souhlasím s tím, že to byl super výlet a těšim se na další, třeba na dnešní večer:)

takovej mensi komentar

(Dejv Angina Sesivka, 31. 1. 2008 19:53)

zdar lidi bylo to super, ikdyz sem vetsinu dne sledoval z postele, ale nakonec jsem prece vzdycky tvrdil ze kdyz mam dovolenou tak se budu valet klidne celej den ne tak co:),jen skoda ze nad ranem si se mnou nechtel nikdo "povidat" :)), myslim ze to muzem kdykoliv zopaknout pac ta chata diky tomu kopecku neni moc vyuzivana. No pak musim taky pochvalit toho anonyma co to sem napsal,ikdyz samo, Renco, tusim kdo to sem psal:) je to dost dobry, jen Olcu v pincesu sem sfouknul jak svicku:) ne jednou jsem to pak daval najevo je to dobry souper,ale ma jednu slabinu je to spartan stejne jako ty:),pak bych jeste vyzdvihnul jizdu vlakem tam,jak se rikalo ve vlaku je sranda a taky ze byla to se musi nechat, jinak celkove kdyz pomenu tu anginu,takze tech 7 hodin co mi bylo trochu lip :) to bylko super, doufam ze vysledky se dostavi a dalsi soustredeni nenecha na sebe dlouho cekat. Zaver se omlouval vsem ktere jsem nakazil a vsem, ktere jsem nenechal spat a vsak za nocni amok nemuzu ja,nybrz ibalgin 400 ten dava..... a taky se omlouvam Ivet ze jsem se libal s Jirkou opet to hazu na ibalgin :) mej te se. Krakonos,

další hodnocení

(Ivet, 31. 1. 2008 13:22)

Já taky moc díky, fakt jsem se báječně bavila, klíďo bych tam jela znova, ten kopec mě neodradí!
P.S. pro Dejva: Že ty ses líbal s masérem? Je nemocnej, tak nezapírej! To je, když odjedu o něco dřív, tak se to hned spustí...

pojedem!

(terka, 31. 1. 2008 9:49)

já bych tam jela klíďo ještě jednou :-D , ale zaplatila bych si ten penzion pod tou chatou :-D ,ale i tak to bylo bezvadný soustření, kopec super, dlouho se mi bude o nem zdát :-)

hodnocení soustřeďka

(Katka, 31. 1. 2008 8:07)

Bylo to naprosto super a všem zúčastněným děkuji!! :o) A ti, kdo nejeli, mohou jen litovat!